14 aprel 2025-ci il tarixində Four Seasons otelində Millionaire Concept platforması tərəfindən təşkil olunmuş “The Globe Gala” adlı möhtəşəm tədbir baş tutmuşdur. Moda və biznes dünyasından tanınmış simaların iştirak etdiyi bu gecədə bir sıra nüfuzlu mükafatlar sahiblərinə təqdim olunmuş, qonaqlara xüsusi hazırlanmış çıxışlar nümayiş etdirilmişdir. Tədbir unudulmaz anlarla yadda qalmışdır. Qeyd edək ki, Millionaire Concept – dünyaca məşhur şəxsləri bir araya gətirən beynəlxalq səviyyəli mükafatlandırma platformasıdır.
Çolpon Rısbekovna Abdyzhalieva ictimai əlaqələr və tədbir idarəçiliyi sahəsində 24 illik təcrübəyə malik nüfuzlu iş xanımıdır. O, 2004-cü ildə Public Relations Center (PRC) MMC-ni təsis etmiş və bu günədək şirkətin baş direktoru kimi fəaliyyət göstərir. PRC hazırda Qırğızıstan və Mərkəzi Asiyada ictimai əlaqələr sahəsində lider mövqedədir.
Şirkət ATƏT, BMT-nin müxtəlif qurumları (UNDP, UNFPA, UNICEF, WHO), Avropa İttifaqı, USAID və GIZ kimi nüfuzlu beynəlxalq təşkilatlarla uzunmüddətli əməkdaşlıq etmişdir. PRC yalnız ictimai əlaqə xidmətləri ilə kifayətlənməyərək, qadınların gücləndirilməsi, yoxsulluğun azaldılması, təhsilin dəstəklənməsi, yaşıl iqtisadiyyatın təşviqi və gənclərlə iş kimi sahələrdə sosial layihələrə də töhfə verir. Çolpon xanım BMT-nin Qadınların Gücləndirilməsi Prinsiplərini (WEPs) öz fəaliyyətinin əsas dəyərlərindən biri kimi qəbul edir.
2009-cu ildən Bişkek Musiqi Cəmiyyətinin (xeyriyyə fondu) sədri kimi mədəni sahədə də fəal iştirak edir. 2001-ci ildən etibarən isə Qırğızıstan hökuməti tərəfindən 1-ci dərəcəliDövlət Müfəttişi rütbəsi ilə təltif olunmuşdur.
Son illərdə Çolpon xanım PRC-nin fəaliyyət sahəsini genişləndirərək, sağlamlıq və estetik tibb istiqamətində də irəliləyişlər əldə etmişdir. Onun rəhbərliyi ilə PRC, Yaponiyanın 70 illik təcrübəyə malik məşhur preparatı olan Laennec-in Qırğızıstan və Mərkəzi Asiyada rəsmi distribusiyası ilə məşğuldur. Hüceyrə səviyyəsində regenerasiya və immunitetin gücləndirilməsi funksiyalarına malik olan bu məhsul estetik tibb sahəsində və qadınlar arasında böyük maraqla qarşılanır.
Çolpon Abdyzhalievanın vizyonu – qadınları gücləndirən, cəmiyyətə töhfə verən və sağlam həyat tərzini təşviq edən layihələrlə regionda davamlı inkişafa dəstək verməkdir.
Qeyd edək ki, Çolpon Abdyzhalieva 14 aprel 2025-ci ildə “The Globe Gala” gecəsində “İctimai Əlaqələr Sahəsində Fərqlənən Lider və İlin Biznes Xanımı” mükafatına layiq görülmüşdür.

On April 14, 2025, the magnificent event “The Globe Gala” took place at the Four Seasons Hotel, organized by the Millionaire Concept platform. This glamorous evening brought together well-known figures from the worlds of fashion and business, where several prestigious awards were presented, and specially prepared speeches were showcased to guests. The event left a lasting impression with unforgettable moments. Notably, Millionaire Concept is an international awards platform that gathers renowned personalities from across the globe.
Cholpon Rysbekovna Abdyzhalieva is a prominent businesswoman with 24 years of experience in public relations and event management. In 2004, she founded Public Relations Center (PRC) LLC and continues to serve as its CEO. Today, PRC holds a leading position in the PR industry across Kyrgyzstan and Central Asia.
The company has established long-term collaborations with reputable international organizations such as OSCE, various UN agencies (UNDP, UNFPA, UNICEF, WHO), the European Union, USAID, and GIZ. Beyond PR services, PRC actively contributes to social projects in areas such as women’s empowerment, poverty reduction, education support, green economy development, and youth engagement. Ms. Abdyzhalieva embraces the UN Women’s Empowerment Principles (WEPs) as core values in her work.
Since 2009, she has also chaired the Bishkek Music Society (a charity foundation) and was awarded the First-Class State Inspector rank by the Government of Kyrgyzstan in 2001.
In recent years, Ms. Abdyzhalieva has expanded PRC’s scope into health and aesthetic medicine. Under her leadership, PRC has become the official distributor of the renowned Japanese product Laennec in Kyrgyzstan and Central Asia. With over 70 years of scientific backing, Laennec promotes cellular regeneration and immune enhancement, making it highly sought-after in the aesthetic medicine field and among women.
Cholpon Abdyzhalieva’s vision is to support sustainable regional development through projects that empower women, promote healthy living, and contribute meaningfully to society.
It is worth noting that on April 14, 2025, Cholpon Abdyzhalieva was awarded the “Businesswoman of the Year and Outstanding PR Leader” at The Globe Gala.