14 aprel 2025-ci il tarixində Four Seasons otelində Millionaire Concept platforması tərəfindən təşkil olunmuş “The Globe Gala” adlı möhtəşəm tədbir baş tutmuşdur. Moda və biznes dünyasından tanınmış simaların iştirak etdiyi bu gecədə bir sıra nüfuzlu mükafatlar sahiblərinə təqdim olunmuş, qonaqlara xüsusi hazırlanmış çıxışlar nümayiş etdirilmişdir. Tədbir unudulmaz anlarla yadda qalmışdır. Qeyd edək ki, Millionaire Concept – dünyaca məşhur şəxsləri bir araya gətirən beynəlxalq səviyyəli mükafatlandırma platformasıdır.
Çolpon Rısbekovna Abdyzhalieva ictimai əlaqələr və tədbir idarəçiliyi sahəsində 24 illik təcrübəyə malik nüfuzlu iş xanımıdır. O, 2004-cü ildə Public Relations Center (PRC) MMC-ni təsis etmiş və bu günədək şirkətin baş direktoru kimi fəaliyyət göstərir. PRC hazırda Qırğızıstan və Mərkəzi Asiyada ictimai əlaqələr sahəsində lider mövqedədir.
Şirkət ATƏT, BMT-nin müxtəlif qurumları (UNDP, UNFPA, UNICEF, WHO), Avropa İttifaqı, USAID və GIZ kimi nüfuzlu beynəlxalq təşkilatlarla uzunmüddətli əməkdaşlıq etmişdir. PRC yalnız ictimai əlaqə xidmətləri ilə kifayətlənməyərək, qadınların gücləndirilməsi, yoxsulluğun azaldılması, təhsilin dəstəklənməsi, yaşıl iqtisadiyyatın təşviqi və gənclərlə iş kimi sahələrdə sosial layihələrə də töhfə verir. Çolpon xanım BMT-nin Qadınların Gücləndirilməsi Prinsiplərini (WEPs) öz fəaliyyətinin əsas dəyərlərindən biri kimi qəbul edir.
2009-cu ildən Bişkek Musiqi Cəmiyyətinin (xeyriyyə fondu) sədri kimi mədəni sahədə də fəal iştirak edir. 2001-ci ildən etibarən isə Qırğızıstan hökuməti tərəfindən 1-ci dərəcəliDövlət Müfəttişi rütbəsi ilə təltif olunmuşdur.
Son illərdə Çolpon xanım PRC-nin fəaliyyət sahəsini genişləndirərək, sağlamlıq və estetik tibb istiqamətində də irəliləyişlər əldə etmişdir. Onun rəhbərliyi ilə PRC, Yaponiyanın 70 illik təcrübəyə malik məşhur preparatı olan Laennec-in Qırğızıstan və Mərkəzi Asiyada rəsmi distribusiyası ilə məşğuldur. Hüceyrə səviyyəsində regenerasiya və immunitetin gücləndirilməsi funksiyalarına malik olan bu məhsul estetik tibb sahəsində və qadınlar arasında böyük maraqla qarşılanır.
Çolpon Abdyzhalievanın vizyonu – qadınları gücləndirən, cəmiyyətə töhfə verən və sağlam həyat tərzini təşviq edən layihələrlə regionda davamlı inkişafa dəstək verməkdir.
Qeyd edək ki, Çolpon Abdyzhalieva 14 aprel 2025-ci ildə “The Globe Gala” gecəsində “İctimai Əlaqələr Sahəsində Fərqlənən Lider və İlin Biznes Xanımı” mükafatına layiq görülmüşdür.

14 апреля 2025 года в отеле Four Seasons состоялось грандиозное мероприятие «The Globe Gala», организованное платформой Millionaire Concept. На этом роскошном вечере, объединившем известных представителей мира моды и бизнеса, были вручены престижные награды, а гостям были представлены специально подготовленные выступления. Мероприятие запомнилось незабываемыми моментами. Отметим, что Millionaire Concept — это международная премиальная платформа, объединяющая известных личностей со всего мира.
Чолпон Рысбековна Абдыжалиева — авторитетная бизнес-леди с 24-летним опытом в сфере общественных связей и управления мероприятиями. В 2004 году она основала компанию Public Relations Center (PRC), где по сей день занимает пост генерального директора. Сегодня PRC является лидером в своей отрасли в Кыргызстане и Центральной Азии.
Компания сотрудничала с такими международными организациями, как ОБСЕ, структуры ООН (ПРООН, ЮНФПА, ЮНИСЕФ, ВОЗ), Европейский Союз, USAID и GIZ. Помимо PR-услуг, PRC активно участвует в социальных проектах в сферах расширения прав женщин, борьбы с бедностью, поддержки образования, развития зеленой экономики и работы с молодежью. Госпожа Абдыжалиева считает Принципы расширения прав и возможностей женщин ООН (WEPs) основополагающими в своей деятельности.
С 2009 года она возглавляет Бишкекское музыкальное общество (благотворительный фонд) и с 2001 года награждена званием государственного инспектора I степени Правительством Кыргызской Республики.
В последние годы госпожа Абдыжалиева расширила деятельность PRC в области здравоохранения и эстетической медицины. Под её руководством PRC занимается дистрибуцией в Кыргызстане и Центральной Азии японского препарата Laennec, обладающего 70-летней историей. Препарат стимулирует регенерацию на клеточном уровне и укрепляет иммунитет, что делает его особенно востребованным в сфере эстетической медицины и среди женщин.
Видение Чолпон Абдыжалиевой — поддерживать устойчивое развитие в регионе через проекты, укрепляющие роль женщин в обществе, способствующие здоровому образу жизни и приносящие позитивные изменения в общество.
Напомним, что 14 апреля 2025 года на вечере «The Globe Gala» Чолпон Абдиджалиева была удостоена премии «Бизнес-леди года и выдающийся лидер в сфере PR».