12–14 aprel tarixlərində Four Seasons otelində Millionaire Concept platforması tərəfindən təşkil olunmuş “The Globe Gala” adlı üç günlük tədbir baş tutub. Tədbirin son günü – 14 apreldə moda və biznes dünyasını təmsil edən iştirakçılar sahələri üzrə Millionaire Concept tərəfindən mükafatlandırılıblar. İştirakçılar arasında Əfqanıstanın ən məşhur müğənnisi Aryana Sayeed də yer alıb.Qeyd edək ki, Millionaire Concept iş dünyasının tanınmış simalarını bir araya gətirən beynəlxalq mükafatlandırma mərasimidir.
Aryana Sayeed Kabildə anadan olub. Uşaqlıqda ailəsi ilə birlikdə əvvəlcə Pakistana, daha sonra isə İsveçrəyə köçüb. Bir müddət Londonda yaşadıqdan sonra hazırda İstanbulda yaşayır. Çoxşaxəli fəaliyyətə malik Aryana Sayeed ən nüfuzlu qadın hüquqları müdafiəçilərindən biri hesab olunur. O, uzun illərdir qadınların azadlığı, hüquqları və təhsilə çıxışı uğrunda yorulmadan mübarizə aparır. Onun fəaliyyəti yalnız səhnə ilə məhdudlaşmır — o, eyni zamanda beynəlxalq platformalarda qadınların səsi, gücü və simvoluna çevrilib.
Aryananın musiqisi əsasən pop janrına aiddir, lakin o, ənənəvi əfqan musiqisi elementlərini müasir ritmlərlə birləşdirir. Müxtəlif illərdə Afghan Star, Afghan Superstar və The Voice Afghanistan kimi proqramlarda münsif və məşqçi kimi çıxış etmişdir. Həmçinin, Avropa Parlamenti, UNESCO və NATO-nun Londonda keçirilən tədbirlərində əsas natiqlərdən biri olub. O, MTV World kanalında yayımlanan ilk əfqan sənətçi kimi tarixə düşüb.
15 il ərzində İngiltərə, ABŞ, Kanada, Almaniya, Fransa, Türkiyə və digər ölkələrdə 300-dən çox konsert proqramı ilə çıxış edib. Aryana dəfələrlə “Ən Yaxşı Qadın Müğənni”, “Ən Yaxşı Canlı İfa”, “Ən Yaxşı Mahnı”, “Ən Yaxşı Musiqi Videosu”, “Cəsarət Mükafatı” (Əfqan Musiqi İnstitutu, Təhsil Nazirliyi, PEN Əfqanıstan), “Əfqan Qadınlarının Səsi”, “Təsirli Qadın Sənətçi” və “Sülh və Qadın Hüquqları üzrə Yaxşı Niyyət Səfiri” kimi mükafatlara layiq görülüb.
Qadın və qızların azadlığı uğrundakı yorulmaz fəaliyyətinə görə Beynəlxalq Azadlıq Mükafatına layiq görülüb. Sosial və xeyriyyəçilik fəaliyyətləri çərçivəsində Aryana xərçəng xəstəliyi ilə bağlı maarifləndirmə kampaniyalarında iştirak edib və COVID pandemiyası dövründə 400-dən çox ailəyə yardım göstərib. O, Aryana Care Foundation adlı qeyri-kommersiya təşkilatını və Aryana Futbol Klubunu təsis edib. Qadın hüquqlarının müdafiəsi məqsədilə isə DEFAW (Defenders of Equality, Freedom and Advancement for Women) adlı beynəlxalq təşkilatı yaradıb.
Bütün bu fəaliyyətləri və uğurlu karyerası ilə əlaqədar olaraq, Aryana Sayeed 14 aprel 2025-ci ildə “The Globe Gala” gecəsində “Dəyişim Səsi Mükafatı”na layiq görülüb.

С 12 по 14 апреля в отеле Four Seasons прошёл трёхдневный международный форум “The Globe Gala”, организованный платформой Millionaire Concept. В заключительный день, 14 апреля, представители мира моды и бизнеса были награждены в различных номинациях. Среди почётных гостей и лауреатов оказалась и одна из самых известных афганских певиц — Ариана Саид. Отметим, что Millionaire Concept — это международная платформа, объединяющая известных личностей из деловой среды и вручающая престижные награды.
Ариана Саид родилась в Кабуле. В детстве вместе с семьёй переехала в Пакистан, затем в Швейцарию. Позже жила в Лондоне, а в настоящее время проживает в Стамбуле. Ариана — не только артистка, но и одна из самых уважаемых активисток по защите прав женщин. На протяжении многих лет она ведёт неустанную борьбу за свободу, образование и права женщин. Её деятельность выходит далеко за рамки сцены — она стала голосом и символом женщин на международной арене.
Музыка Арианы в основном относится к жанру поп, но она также сочетает в своих композициях элементы традиционной афганской музыки с современными ритмами. Она принимала участие в качестве судьи и наставника в таких проектах, как Afghan Star, Afghan Superstar и The Voice Afghanistan. Кроме того, она выступала на мероприятиях Европейского парламента, ЮНЕСКО и НАТО в Лондоне. Ариана стала первой афганской артисткой, появившейся на MTV World.
За последние 15 лет она провела более 300 концертов в Великобритании, США, Канаде, Германии, Франции, Турции и других странах. Ариана удостоена множества наград, включая: “Лучшая певица”, “Лучшее живое исполнение”, “Лучшая песня”, “Лучшее музыкальное видео”, “Премия за мужество” (Афганский музыкальный институт, Министерство образования, PEN Афганистан), “Голос афганских женщин”, “Влиятельная женщина-артист”, а также титул “Посол доброй воли по вопросам мира и прав женщин”.
За свою неустанную борьбу за свободу девочек и женщин она была награждена Международной премией за свободу. В рамках социальной и благотворительной деятельности Ариана участвовала в кампаниях по информированию о раке и помогла более 400 семьям во время пандемии COVID-19. Она основала некоммерческую организацию Aryana Care Foundation и футбольный клуб Aryana Football Club. Для защиты прав женщин она учредила международную организацию DEFAW (Defenders of Equality, Freedom and Advancement for Women).
В знак признания её деятельности и успешной карьеры, Ариана Саид была удостоена награды “Voice of Change Award” 14 апреля 2025 года на гала-вечере The Globe Gala.