12–14 aprel tarixlərində Bakının ən dəbdəbəli məkanlarından biri olan Four Seasons otelində, Millionaire Concept platforması tərəfindən “The Globe Gala” adlı üç günlük möhtəşəm tədbir təşkil olunmuşdur. Tədbirin son günündə lüks həyat tərzi, moda və biznes dünyasını təmsil edən iştirakçılara zəngin proqramlar və unikal təcrübələr təqdim edilmişdir. Qeyd etmək lazımdır ki, Millionaire Concept — iş dünyasının tanınmış simalarını bir araya gətirən nüfuzlu beynəlxalq mükafatlandırma mərasimidir.
Tədbirdə diqqət çəkən şəxslərdən biri də Tuba Karaca olmuşdur. O, 13 ildir ki, Tuay Karaca adlı şəxsi brendinin qurucusu, kreativ direktoru və baş dizayneri kimi moda sənayesində uğurla fəaliyyət göstərir. Xüsusilə gəlinlik və ziyafət geyimləri sahəsində tanınan Karaca, gündəlik dəbi də kolleksiyalarında uğurla əks etdirmişdir. Onun dəfilələri təkcə Türkiyədə deyil, eyni zamanda beynəlxalq səviyyədə də böyük maraqla qarşılanmışdır.
Eyni zamanda Tuba Karaca Tuay Karaca brendinin dörd mövsümlük kolleksiyalarını hazırlayır və kolleksiya departamentinə rəhbərlik edir. Özünəməxsus dizayn üslubu və estetik yanaşması ilə o, çoxsaylı mükafatlara layiq görülmüşdür. Brendin məhsulları yalnız Türkiyədəki şəxsi mağazalarında deyil, həmçinin ölkə daxilində və xaricdəki seçilmiş satış nöqtələrində də təqdim olunur.
Moda dünyasında həm yaradıcı dizayner, həm də güclü qadın sahibkar kimi tanınan Tuba Karaca, The Globe Gala çərçivəsində keçirilən defilədə öz kolleksiyasını təqdim etdikdən sonra, 14 aprel 2025-ci il tarixində “The Famous Fashion Designer of The Year” — “İlin Məşhur Moda Dizayneri” mükafatına layiq görülmüşdür.

From April 12 to 14, a spectacular three-day event titled The Globe Gala was held at one of Baku’s most luxurious venues — the Four Seasons Hotel — organized by the Millionaire Concept platform. On the final day, participants from the worlds of luxury lifestyle, fashion, and business were treated to rich programs and unique experiences. It should be noted that Millionaire Concept is a prestigious international award ceremony that brings together prominent figures from the business world.
One of the most remarkable attendees was Tuba Karaca. She has been active in the fashion industry for 13 years as the founder, creative director, and head designer of her brand Tuay Karaca. Specializing in bridal and evening wear, Karaca has also successfully incorporated casual elegance into her collections. She has made a name for herself with numerous successful fashion shows both in Turkey and abroad.
In addition to designing four-season collections for the Tuay Karaca brand, she also manages the collection department. Known for her unique designs and refined aesthetic approach, Tuba Karaca has received numerous awards. Her brand not only operates its own stores in Turkey but is also available at select retail locations both domestically and internationally.
As a visionary designer and a strong female entrepreneur in the fashion world, Tuba Karaca showcased her brand’s runway collection and was honored with the “Famous Fashion Designer of the Year” award at The Globe Gala on April 14, 2025.