Ötən ayın 14-də, 2025-ci il tarixində Bakıda “The Globe Gala”nın yeni tədbiri gerçəkləşdi. Şəhərin ən gözoxşayan məkanlarından biri olan Four Seasons Hoteldə keçirilən “The Globe Gala” tədbiri iş dünyasının tanınmış simalarını bir araya gətirdi. “Millionaire Concept” platformasının təşkil etdiyi tədbir lüks həyat tərzi, moda və biznes sahəsindəki yeniliklərlə yadda qaldı.
Anastasiya Kazantseva hələ məktəb illərində musiqiyə və yaradıcılığa böyük maraq göstərib. Beş yaşından etibarən incəsənət məktəbində fortepiano üzrə təhsil alan gənc istedad beynəlxalq müsabiqələrdə birinciliklər qazanaraq, böyük simfonik orkestrlə çıxış etməyə nail olub.
Musiqiyə olan sevgisi illər keçdikcə daha da güclənib. Fortepiano ifasına vokal bacarıqları, nitq sənəti və modellinq də əlavə olunub. Gözoxşayan xarici görünüşü sayəsində Anastasiya gözəllik müsabiqələrində qalib gəlib, “Miss Dubai” tituluna layiq görülüb, Playboy Monaco jurnalının üz qabığında yer alıb və nüfuzlu podiumlarda model kimi çıxış edib.
RU TV kanalına verdiyi müsahibəsində Anastasiya bildirib ki, musiqidə uğur qazanmaq yalnız peşəkar yanaşma və daimi özünüinkişaf sayəsində mümkündür. Onun mahnıları “Jara”, “Music Box” və “RU TV” kimi televiziya kanallarının canlı efirlərində səsləndirilib. Kazantseva “İlin sıçrayışı”, “Üz qabığının siması” və “Rusiyanın ən gözəl 100 qadını” kimi müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlara layiq görülüb.
Hazırda sənətçi qadın sevgisinə, təbiətin və kainatın ucalığına, sonsuzluqla vəhdətə həsr olunmuş dörd yeni trekin təqdimatına hazırlaşır. Anastasiya Kazantsevanın həyat yolu bir daha sübut edir ki, istedad və əzm həmişə uğur və tanınma ilə nəticələnir. Onun yaradıcı uğurlarının önə çıxması ilə “The Globe Gala”da Anastasiya Kazantseva “İlin Məşhur Müğənnisi” mükafatına layiq görülmüşdür

On April 14, 2025, a new edition of The Globe Gala took place in Baku. Hosted at one of the city’s most luxurious venues — the Four Seasons Hotel — the event brought together prominent figures from the world of business. Organized by the Millionaire Concept platform, the gala was remembered for its celebration of luxury lifestyle, fashion, and innovation in business.
Anastasiia Kazantseva developed a passion for music and creativity during her school years. Starting piano lessons at the age of five, she went on to win international competitions and perform with a major symphony orchestra.
Over the years, her love for music only grew stronger. In addition to piano, she pursued vocal performance, public speaking, and modeling. Her striking appearance helped her win beauty contests, earn the title “Miss Dubai,” appear on the cover of Playboy Monaco, and walk in prestigious fashion shows.
In an interview with RU TV, Anastasiia stated that success in music can only be achieved through professionalism and constant self-improvement. Her tracks have been broadcast live on channels such as Jara, Music Box, and RU TV. She has received numerous awards in categories like “Breakthrough of the Year,” “Cover Star,” and “Top 100 Most Beautiful Women in Russia.”
Currently, the artist is preparing to release four new tracks dedicated to themes such as women’s love, the greatness of nature and the universe, and unity with the eternal. Anastasiia Kazantseva’s story is a clear example of how talent and perseverance lead to success and recognition.
In acknowledgment of her artistic achievements, Anastasiia Kazantseva received the “Celebrity Singer of the Year” award at The Globe Gala.