12-14 aprel tarixlərində Bakının ən nüfuzlu məkanlarından biri olan Four Seasons otelində Millionaire Concept platformasının təşkilatçılığı ilə keçirilən “The Globe Gala” adlı beynəlxalq tədbir baş tutdu. Lüks həyat tərzi, moda və biznes dünyasını bir araya gətirən bu möhtəşəm tədbirdə dünyanın müxtəlif ölkələrindən tanınmış simalarla yanaşı, Azərbaycanın tanınmış psixoloqu İda Prem Türkan Qasımova da fəxrlə iştirak etdi.
Tədbir çərçivəsində İda Prem Türkan Qasımova “İlin Uğurlu Psixoloqu” (The Successful Psychologist of The Year) nominasiyası üzrə mükafata layiq görüldü. Bu mükafat onun psixologiya sahəsində illərdir göstərdiyi peşəkarlığın və insanlara verdiyi dəyərin təntənəli nəticəsidir.
İda Prem Türkan Qasımova — praktiki psixoloq, hipnoterapevt, yazıçı və mentor, “İNİSİASİYA” layihəsinin və IDAPREM terapevtik sisteminin müəllifidir. Beynəlxalq Hipnoterapevtlər Assosiasiyasının üzvü olan Türkan xanım şüuraltı bloklar, emosional travmalar və ailə-nəsil ssenariləri üzrə ixtisaslaşıb.
Onun əsas missiyası qadınlara daxili güclərini kəşf etməyə, özünəinamı artırmağa və psixoloji-maliyyə bloklarından azad olaraq xoşbəxt, azad həyat qurmağa dəstək olmaqdır. Onun yanaşmaları nevroplastiklik, neyroendokrinologiya, psixoneyroimmunologiya və epigenetika elmlərinə əsaslanır.
“ŞANS” adlı kitabın müəllifi olan İda Prem Türkan Qasımova fərdi terapiyalarla yanaşı, onlayn proqramlar da təqdim edir. Onun inamına görə, hər bir qadın daxilində böyük gücə malikdir və həyatını transformasiya etmək qabiliyyətinə sahibdir.
Bu nüfuzlu mükafat təkcə şəxsi nailiyyət deyil, eyni zamanda Azərbaycanda qadın peşəkarlığının, təşəbbüskarlığının və liderliyinin parlaq təzahürüdür. İda Prem Türkan Qasımova bu uğuru ilə bir daha sübut etdi ki, zəhmət, məqsədyönlülük və dürüstlük uğurun əsas açarlarıdır.

From April 12 to 14, the prestigious Four Seasons Hotel in Baku hosted the international event “The Globe Gala”, organized by the Millionaire Concept platform. This glamorous gathering brought together key figures from the worlds of luxury lifestyle, fashion, and business. Among the prominent participants from across the globe was Azerbaijan’s renowned psychologist Ida Prem Turkan Gasimova, who proudly took part.
During the event, Ida Prem Turkan Gasimova was honored with the “Successful Psychologist of The Year” award. This distinction is a celebration of her years of dedication to psychology and her profound contribution to personal development and mental well-being.
Ida Prem Turkan Gasimova is a practicing psychologist, hypnotherapist, author, and mentor. She is the founder of the “INITIATION” project and the IDAPREM therapeutic system. As a member of the International Association of Hypnotherapists, she specializes in subconscious blocks, emotional trauma, and generational family patterns.
Her mission is to help women discover their inner strength, boost their self-confidence, and break free from psychological and financial limitations to build a happy, liberated life. Her approach is rooted in neuroscience, neuroendocrinology, psychoneuroimmunology, and epigenetics.
As the author of the book “CHANCE”, Ida Prem Turkan Gasimova offers not only individual therapy sessions but also online programs. She firmly believes that every woman holds the power within to transform her life.
This prestigious award is not just a personal achievement for her, but also a powerful example of female professionalism, initiative, and leadership in Azerbaijan. With this recognition, Ida Prem Turkan Gasimova once again proved that hard work, purpose, and integrity are the keys to true success.