12-14 aprel tarixlərində Bakının ən nüfuzlu məkanlarından biri olan Four Seasons otelində Millionaire Concept platformasının təşkilatçılığı ilə keçirilən “The Globe Gala” adlı beynəlxalq tədbir baş tutdu. Lüks həyat tərzi, moda və biznes dünyasını bir araya gətirən bu möhtəşəm tədbirdə dünyanın müxtəlif ölkələrindən tanınmış simalarla yanaşı, Azərbaycanın tanınmış psixoloqu İda Prem Türkan Qasımova da fəxrlə iştirak etdi.
Tədbir çərçivəsində İda Prem Türkan Qasımova “İlin Uğurlu Psixoloqu” (The Successful Psychologist of The Year) nominasiyası üzrə mükafata layiq görüldü. Bu mükafat onun psixologiya sahəsində illərdir göstərdiyi peşəkarlığın və insanlara verdiyi dəyərin təntənəli nəticəsidir.
İda Prem Türkan Qasımova — praktiki psixoloq, hipnoterapevt, yazıçı və mentor, “İNİSİASİYA” layihəsinin və IDAPREM terapevtik sisteminin müəllifidir. Beynəlxalq Hipnoterapevtlər Assosiasiyasının üzvü olan Türkan xanım şüuraltı bloklar, emosional travmalar və ailə-nəsil ssenariləri üzrə ixtisaslaşıb.
Onun əsas missiyası qadınlara daxili güclərini kəşf etməyə, özünəinamı artırmağa və psixoloji-maliyyə bloklarından azad olaraq xoşbəxt, azad həyat qurmağa dəstək olmaqdır. Onun yanaşmaları nevroplastiklik, neyroendokrinologiya, psixoneyroimmunologiya və epigenetika elmlərinə əsaslanır.
“ŞANS” adlı kitabın müəllifi olan İda Prem Türkan Qasımova fərdi terapiyalarla yanaşı, onlayn proqramlar da təqdim edir. Onun inamına görə, hər bir qadın daxilində böyük gücə malikdir və həyatını transformasiya etmək qabiliyyətinə sahibdir.
Bu nüfuzlu mükafat təkcə şəxsi nailiyyət deyil, eyni zamanda Azərbaycanda qadın peşəkarlığının, təşəbbüskarlığının və liderliyinin parlaq təzahürüdür. İda Prem Türkan Qasımova bu uğuru ilə bir daha sübut etdi ki, zəhmət, məqsədyönlülük və dürüstlük uğurun əsas açarlarıdır.

С 12 по 14 апреля в одном из самых престижных мест Баку — отеле Four Seasons — прошло международное мероприятие “The Globe Gala”, организованное платформой Millionaire Concept. Это роскошное событие объединило представителей мира моды, бизнеса и люксового образа жизни. Среди участников с разных стран с гордостью выступила и известный азербайджанский психолог Ида Прем Туркан Касымова.
В рамках мероприятия Ида Прем Туркан Касымова была удостоена престижной награды в номинации «Успешный психолог года» (The Successful Psychologist of The Year). Эта награда стала признанием её профессионализма и значительного вклада в развитие психологической помощи.
Ида Прем Туркан Касымова — практикующий психолог, гипнотерапевт, писатель и наставник. Она является автором проекта «ИНИЦИАЦИЯ» и терапевтической системы IDAPREM, а также членом Международной ассоциации гипнотерапевтов. Её специализация — работа с подсознательными блоками, эмоциональными травмами и семейными сценариями.
Её миссия — помочь женщинам раскрыть внутреннюю силу, повысить уверенность в себе и избавиться от психологических и финансовых блоков, чтобы построить счастливую и свободную жизнь. Её методы основаны на таких научных направлениях, как нейропластичность, нейроэндокринология, психонейроиммунология и эпигенетика.
Являясь автором книги «ШАНС», Ида Прем Туркан Касымова предлагает как индивидуальные терапии, так и онлайн-программы. Она верит, что каждая женщина обладает огромной внутренней силой и способна трансформировать свою жизнь.
Эта награда — не только её личное достижение, но и яркий пример женского профессионализма и лидерства в Азербайджане. Своим успехом Ида Прем Туркан Касымова ещё раз доказала, что труд, целеустремлённость и честность — ключи к настоящему успеху.