Müasir Azərbaycanda işgüzar qadınların sayı artmaqdadır.Ölkəmizdə biznes idarəetməsində xanımlar söz sahibi olduqlarını öz işləri ilə nümayiş etdirir. Belə işgüzar xanımlardan biri də Aidə Əliyevadır.
Aidə Əliyeva 1988 -ci ildə Gəncə şəhərində anadan olub. 2004-cü ildə ADİU-ya daxil olan Aida xanım bakalavr üzrə bu universitetin Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsini, daha sonra isə ADNSU-nun magistr dərəcəsini fərqlənmə diplomu ilə bitirir. Universitet illərində aktiv sosial fəaliyyətlə məşğul olan gələcəyin iş xanımı həmin illərdə Tələbə Komitəsinin sədr müavini və Təşkilat Komitəsində baş təşkilatçı kimi fəaliyyət göstərib.
Musiqi sevgisi onun uşaqlığının rəngarəng keçməsinə səbəb olub. Aida Əliyeva uşaqlıq illərində Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyasında milli rəqsləri öyrəndikdən sonra H.Əliyev sarayında baş tutan konsertlərdə solist kimi çıxış etməklə yanaşı skripka üzrə Rəşid Behbudov adına 2 saylı musiqi məktəbini bitirir.
12 ildir turizm sektorunda olan Aidə Əliyevanın iş həyatı 2008-ci ildən Azərbaycan Hava Yolları ilə başlayır. O, 2010 -cu ildə “Silkway Travel” şirkətində online departamentdə turizm üzrə menecer vəzifəsində fəaliyyətə başlayır. Burada Aida Əliyevanın da, daxil olduğu üç nəfərlik komanda ilə turizm sahəsində Azərbaycanda ilk online sistemi yaradıb böyük qrup turlarının təşkilini həyata keçirirlər. İş həyatında daima uğurlu yeniliklər edən iş xanımı 2014-cü ildə 72 nəfərlik Sinqapur-Malaziya turunun qrup lideri olur, Özbəkistanda Azərbaycanın Milli Sərgisini təşkil edir. Turizm sahəsində yetərincə təcrübə topladıqdan sonra gənc iş xanımı 2019-cu ildə “A Lines MiCE and Leisure” adı altında şəxsi şirkətini qurur. O, 2022-ci ilin avqustundan Azərbaycan Turizm Agentlikləri Assosasiyasının direktoru vəzifəsinə təyin olunub.

In modern Azerbaijan, the number of business women is increasing. One of such business ladies is Aida Aliyeva.
Aida Aliyeva was born in Ganja in 1988. In 2004, Ms. Aida, who entered ASSU, graduated from the International Economic Relations faculty of this university with a bachelor's degree, and then graduated from ASSU's master's degree with honors. The future businesswoman, who was engaged in active social activities during her university years, worked as the vice-chairman of the Student Committee and chief organizer of the Organizational Committee in those years.
His love for music made his childhood colorful. After studying national dances at the Azerbaijan State Children's Philharmonic in her childhood, Aida Aliyeva performed as a soloist in concerts held in H. Aliyev's palace and graduated from Rashid Behbudov Music School No. 2 in violin.
Aida Aliyeva, who has been in the tourism sector for 12 years, began her working life with Azerbaijan Airlines in 2008. In 2010, he started working as a tourism manager in the online department of "Silkway Travel" company. Here, Aida Aliyeva and a three-member team have created the first online system in the field of tourism in Azerbaijan and are organizing large group tours. In 2014, the businesswoman, who always makes successful innovations in her work life, became the group leader of the Singapore-Malaysia tour of 72 people, organized the National Exhibition of Azerbaijan in Uzbekistan. After gaining enough experience in the field of tourism, the young businesswoman founded her own company in 2019 under the name "A Lines MiCE and Leisure". Since August 2022, he has been appointed as the director of the Association of Tourism Agencies of Azerbaijan.