Yuliya Enhel - ENHEL Group beynəlxalq korporasiyasının təsisçisi və prezidenti, blogger. Enhelin hekayəsi gözlənilməzdir və öz biznesini qurmaq istəyən, lakin özünə inanmayan bir çox insanlar üçün çox yaxşı nümunədir. Bu yazıda Yulia Enhelin öz biznesini qurmaq ideyasını necə əldə etdiyi barədə qısaca danışacağıq.
"Enhel Group"un tarixi dünyanın ən innovativ ölkəsi - Yaponiya ilə iş görmək arzusu ilə başlayıb. Yuliya əvvəlcə Yaponiyadan suyun molekulyar hidrogenlə zənginləşdirilməsi üçün cihazların tədarükünün təşkilində iştirak edirdi. Onun məqsədi ən yaxın adamına - şəkər xəstəliyindən əziyyət çəkən nənəsinə kömək etmək olub. Onun üçün ən yaxşı dərman axtarışında o, qan şəkərinin səviyyəsini azaltmaq üçün unikal bir texnika öyrəndi. Beləliklə, o, mümkün qədər çox insana kömək etmək fikrini aldı. Onun üçün növbəti addım bütün qorxu və şübhələrini bir kənara ataraq, mümkün qədər aydın şəkildə biznes plan qurmaq və onu investorlara təqdim etmək idi. Sonradan bəziləri onun layihəsi ilə maraqlandı və ona sərmayə qoymaq qərarına gəldi. Onun qeyd etdiyi kimi: "Bu, əsl möcüzə kimi görünürdü: mənim arzum başgicəlləndirici sürətlə gerçəkləşirdi! Əsas odur ki, hər şeyi zövqlə edək. İstənilən müddət ərzində, hətta ən qısa müddətdə arzunuzu yerinə yetirmək mümkündür. və bu dünyanı yaxşılığa doğru dəyişdirin. Əsas odur ki, özünüzə, işinizə inanın və bir an belə dayanma!"
Belə ki, 2014-cü ildə yapon tərəfdaşları ilə uzun danışıqlardan sonra Yulia Enhel “Enhel Group”u təsis edib və ona rəhbərlik edib, onun əsas vəzifəsi sağlamlıq və gözəllik sahəsində dünyanın ən yaxşı texnologiyalarını diqqətlə seçməkdir. Şirkət öz fəaliyyətinə hidrogen suyu Enhel Water əldə etmək üçün innovativ qurğular istehsal edən Yaponiya istehsalçıları ilə əməkdaşlıqla başlayıb. Yuliya bütün dünyada suyun hidrogenlə zənginləşdirilməsi üçün avadanlıqların istehsalı və satışı üçün müstəsna hüquq əldə edib. Bu gün Enhel Group bir neçə biznes istiqaməti ilə dinamik inkişaf edən holdinqdir.

Yulia Enhel - the Founder and President of the international corporation ENHEL Group, blogger. Enhel's story is unpredictable and is a very good role model for many people who seek to start their own business, but do not believe in themselves. In this article, we will briefly talk how Yulia Enhel got the idea to start her own business.
The history of the "Enhel Group" began with a dream to do business with the most innovative country in the world - Japan. Yulia was initially involved in the organization of supplies from Japan of devices for enriching water with molecular hydrogen. Her goal was to help the closest person - her grandmother, who suffered from diabetes. In search for the best medicine for her, she learned a unique technique to reduce blood sugar levels. So she got the idea to help as many people as possible. The next step for her was to build a business plan as clearly as possible and present it to investors, casting aside all her fears and doubts. Subsequently, some of them became interested in her project and decided to invest in it. As she noted: “It seemed like a real miracle: my dream was becoming a reality at a dizzying speed! The main thing is to do everything with pleasure. It is possible for any period of time, even the shortest, to fulfill your dream and change this world for the better. The main thing is to believe in yourself, your business and not to stop for a moment! "
So, in 2014, after long negotiations with Japanese partners, Yulia Enhel founded and headed the Enhel Group, whose main task is to carefully select the world's best technologies in the field of health and beauty. The company began its activities with cooperation with Japanese manufacturers of innovative devices for obtaining hydrogen water Enhel Water. Yulia has received the exclusive right to manufacture and sell equipment for water enrichment with hydrogen all over the world. Today Enhel Group is a dynamically developing holding with several lines of business.