“Memarlıq incəsənətlə elmin mükəmməl sintezidir. Təməlində incə sənət duran memarlıq nümunələri məhz insan təfəkkürünün və istedadının məhsuludur. Ölkəmiz əsrlər boyu bu sahədə görkəmli simalar yetişdirib. Müasir dövrdə bu sahəyə öz fəaliyyəti ilə töhfələr verən peşəkarlardan biri də memarlıq ve interyer dizayn üzrə mütəxəssis Nani Jgentidir.”
Peşəkar mütəxəssis 1983-cü ildə Bakı şəhərində, memar ailəsində anadan olub. O, AZMİU-nun memarlıq fakültəsinin bakalavr və magistr pillələrini uğurla başa vurduqdan sonra özünü təkmilləşdirmək məqsədilə bir sıra xarici ölkədə müxtəlif kvalifikasiya təhsil proqramlarında iştirak edir. Memarlıq və dizayn sahəsində 20 illik təcrübəyə malik Nani Jgenti, eyni zamanda Azərbaycan Memarlar İttifaqının üzvüdür. Ustad memar Mingəçevir İstilik Elektrostansiyasının Baş Dispetçer binasının, ölkənin elektrik enerjisinin istehsal və ötürülməsini həyata keçirən Azərenerji ASC-nin baş idarəetmə, elm, tədris və laboratoriya bina kompleksinin, Azərişıq ASC-nin baş rəqəmsal mərkəzinin memarlıq və interyer dizayn layihələrinin və bir sıra digər dövlət əhəmiyyətli layihələrin müəllifidir. Onun 20 illik portfoliosuna çoxsaylı otellərin, restoranların, təhsil və idman, ticarət, iaşə və yaşayış komplekslərinin, muzeylərin, laboratoriyaların, konsert holları və villaların valehedici memarlıq və interyer layihələri daxildir.
Nani Jgenti professional komandası, eksklüzivliyi və yüksək kreativliyi ilə seçilən “Nani Zhgenti Project” şirkətinin təsisçisi və bədii rəhbəridir. 10 ildir fəaliyyət göstərən şirkət beynəlxalq otel layihələndirməsi sahəsində akkreditasiyaya layiq görülərək, dünya şöhrətli brend otellərin interyerlərini layihələndirir. Öhdəsinə götürdüyü hər işə ayrılıqda bir sənət əsəri kimi yanaşan şirkət, lüks və professional layihələndirmə, eksklüziv, xüsusi kreativ, ictimai eləcə də fərdi eksteryer və interyer dizaynı kimi layihələri həyata keçirir.

"Architecture is a synthesis of art and science. Architectural examples based on fine art are the product of human thinking and talent. Our country has cultivated these potential figures for centuries. Nani Jgenti, a specialist in architecture and interior design, is one of the achievers in this field of modern development.
The professional specialist was born in 1983 in the city of Baku, in the family of an architect. After completing the bachelor's and master's degrees of the Faculty of Architecture of AZMIU, he participated in a number of foreign qualification education programs to achieve self-improvement. Nani Jgenti, who has 20 years of experience in the field of architecture and design, is a member of the Union of Architects of Azerbaijan. Master architect Mingachevir Thermal Power Station Chief Dispatcher building, the production and use of the country's electricity is possible. is the author of projects. His 2-year portfolio includes fascinating architectural and interior projects of hotels, restaurants, educational and residential complexes, commercial and residential complexes, museums, laboratories, concert halls and villas.
Nani Zhgenti is the founder and artistic director of the "Nani Zhgenti Project" company, distinguished by its professional team, exclusivity and high creativity. The company, which has been operating for 10 years, has been awarded accreditation in the field of international hotel design and designs the interiors of world-famous brand hotels. Treating every work it undertakes as a separate work of art, the company implements projects such as luxury and professional design, exclusive, special creative, public as well as individual exterior and interior design.