XXI əsrdə müsəlman qadınları öz yaradıcılıq potensiallarını reallaşdırmaq və təhsil almaq üçün yeni imkanlar əldə ediblər. Zaman keçdikcə bu imkanlar qadınların özünə inamının və liderlik bacarıqlarının inkişafına töhfə verdi. Bu gün müsəlman qadın öz karyerası və gücü ilə artıq cəmiyyətdə özünü təsdiqləyib. Türkmənistanda yaşayan azərbaycanlı əsilli iş qadını Ramilə Ramazanova xeyriyyəçilik fəaliyyəti ilə seçilən nüfuzlu qadınlardandır.
1976-cı ildə Türkmənistanda anadan olub. Rejissor, dizayner, bloger, müəllim və stilist kimi müxtəlif peşələrdə çalışan Ramilə Ramazanova uğurlu biznes fəaliyyətinin önündə gedir.Doqquz illik pedaqoji təcrübəyə malik Ramilya Ramazanova həm də sertifikatlı dizaynerdir. Bir neçə dildə sərbəst danışan o, 10 ilə yaxın Türkmənistanda yerləşən türk şirkətlərindən birində baş direktor müavini və tərcüməçi vəzifələrində çalışıb. Xeyriyyəçi, 3 ildir ki, Türkmənistanda ilk və yeganə PR şirkətinin direktoru vəzifəsində çalışır.
Onun fəaliyyətində gənclər hər zaman ön sıradadır. “Gələcək gənclərindir” deyən iş xanımı onların təhsili və inkişafı üçün əlindən gələni edir.
Hər zaman qadının gücünə inanan Ramilə Ramazanova yeni sahibkarlara, xüsusilə də qadın sahibkarlara dəstək olmaqda səylərini əsirgəmir.
Qeyd edək ki, iş qadını həm də “Milionaire Concept” beynəlxalq biznes platformasının Türkmənistandakı nümayəndəsidir.
Ramilə Ramazanova 19 mart 2024-cü ildə “The Globe Gala” beynəlxalq layihəsində “İlin innovativ sahibkarı” nominasiyasına layiq görülüb.

В XXI веке мусульманки получили новые возможности для реализации своего творческого потенциала и получения образования. Со временем эти возможности способствовали развитию у женщин уверенности в себе и лидерских качеств. Сегодня мусульманка уже зарекомендовала себя в обществе своей карьерой и силой. Рамила Рамазанова, бизнесвумен азербайджанского происхождения, проживающая в Туркменистане, входит в число влиятельных дам, отличающихся своей благотворительной деятельностью.
Она родилась в 1976 году в Туркменистане. Рамила Рамазанова, работающая в различных профессиях в качестве режиссера, дизайнера, блогера, преподавателя и стилиста, находится в авангарде успешной деятельности в деловой сфере.
Рамиля Рамазанова, имеющая девятилетний опыт преподавания, также является сертифицированным дизайнером. Свободно владея несколькими языками, она почти 10 лет работала заместителем генерального директора и переводчиком в одной из турецких компаний, расположенных в Туркменистане. Филантроп, уже 3 года работает директором первой и единственной PR-компании в Туркменистане.
Молодежь всегда находится в авангарде её деятельности. Заявив, что «будущее принадлежит молодежи», бизнесвумен делает все возможное для ее образования и развития. Всегда веря в силу женщин, Рамила Рамазанова не жалеет поддержки новых предпринимателей, особенно женщин-предпринимателей.Следует отметить, что бизнесвумен также является представителем международной бизнес-платформы Milionaire Concept в Туркменистане.
Рамила Рамазанова была удостоена номинации «Предприниматель года-инноватор» на международном проекте «The Globe Gala» 19 марта 2024 года.