Kamilla Məmmədzadə, Azərbaycanın gənc və perspektivli istedadlarından biri olmaqla yanaşı, beynəlxalq səviyyədə də uğur qazanan bir şagirddir. Beynəlxalq IB məktəbində MYP (Middle Years Programme) üzrə təhsil alan Kamilla, Böyük Britaniyada keçirilən Owlypia beynəlxalq yarışmasında Azərbaycanı təmsil etmişdir. MYP, şagirdlərin intellektual və şəxsi inkişafını təşviq edən bir proqramdır.
Bu proqram çərçivəsində Kamilla, akademik bilikləri və sosial bacarıqları ilə yarışda fərqlənmişdir. Kembricdə keçirilən Global Round-da Kamilla və digər şagirdlər məktəbin Humanitar elmlər müəllimi Gülanə Əliyevanın rəhbərliyi altında iştirak edərək, müxtəlif kateqoriyalarda bilik, inşa və debat yarışlarında uğurla iştirak etmişlər.
Kamilla, yarışın akademik hissəsində iki gümüş medal qazanmışdır. Onun bu nailiyyətləri beynəlxalq arenada özünü təsdiq etməklə yanaşı, komandasına da mühüm töhfə vermişdir. Lakin Kamillanın uğurları bununla kifayətlənmir. Yarışda musiqi istedadı ilə də önə çıxan Kamilla, Kembric səhnəsində Azərbaycanın bayrağını dalğalandıraraq, ölkəsinin mədəniyyətini layiqincə təmsil etmişdir. Onun çıxışı iştirakçılar və münsiflər heyəti tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanmışdır.
Məktəbin komandası iki kubok, səkkiz qızıl, dörd gümüş və doqquz bürünc medal qazanaraq yarışda böyük uğur əldə etmişdir. Kamillanın həm akademik, həm də yaradıcılıq sahəsindəki bu nailiyyətləri onun gələcəkdə daha böyük zirvələrə çatacağının göstəricisidir.
Kamilla Məmmədzadənin bu uğurları Azərbaycanı beynəlxalq arenada təmsil edən gənc istedadların nə qədər parlaq potensiala malik olduğunu bir daha sübut edir. Onun zəhməti və istedadı, gənclərimiz üçün bir nümunə olaraq qalır.

Kamilla Mamedzade, one of Azerbaijan's young and promising talents, has not only achieved success on a national level but also on an international stage. A student of the MYP (Middle Years Programme) at an international IB school, Kamilla proudly represented Azerbaijan in the Owlypia International Competition held in the United Kingdom. The MYP program promotes the intellectual and personal development of students.
Within this framework, Kamilla distinguished herself with her academic knowledge and social skills during the competition. Participating in the Global Round held in Cambridge, Kamilla and other students competed under the guidance of their Humanities teacher, Gulana Aliyeva, excelling in various categories, including knowledge, essay writing, and debate competitions.
Kamilla earned two silver medals in the academic segment of the competition. These achievements not only affirmed her talent on the international stage but also contributed significantly to her team’s success. However, Kamilla's accomplishments did not stop there. Showcasing her musical talent, Kamilla also stood out by raising the Azerbaijani flag on the Cambridge stage , representing her country’s culture with pride. Her performance was highly praised by both participants and the jury.
The school team secured major victories, winning two trophies, eight gold medals, four silver medals, and nine bronze medals. Kamilla's success in both academic and creative fields highlights her potential to reach even greater heights in the future.
Kamilla Mamedzade’s achievements once again demonstrate the brilliant potential of young talents representing Azerbaijan on the international stage. Her dedication and talent remain a shining example for the youth of our nation.