“Phoenix Rebirth” - “Simoorg’un yenidən doğuluşu” adlı qapalı moda tədbiri 22 fevralda 100-dən çox dəvətlinin iştirakı ilə baş tutmuşdur.
“Simoorg’un yenidən doğuluşu” sadəcə bir tədbir deyil, qeyri-adi üslub və incəsənətin möhtəşəm transformasiyası kimi çıxış edib.
Yves Saint Laurent beauty və Martini kimi beynəlxalq markalar ilə əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilən tədbir Simoorg moda və dizayn akamdemiyasının gənc dizaynerlərinin moda dəfiləsini, make-up masterklassını, canlı musiqi və rəqs ifalarını əhatə edib.
Sözügdən moda dəfiləsində Kamilla Məmmədzadə, Samira Nağı, Nisa Camiyeva, Sevda Qadaşova, Gülnur Hasanova, Əminə Xəlilova, Səltənət Özdemir, Gülçöhrə Əliyeva, Şəhla Kərimova, Ləman Əliyeva, Nurcahan Quliyeva və Nuranə Hacıyeva kimi gənc dizaynerlərin işləri səhnə alıb. Bundan əlavə, moda numayişində iştirak üçün yerli moda markaları “Leya Couture” və ‘Anara Zakirli” xüsusi dəvət olunmuşdur.
Tədbirdə tanınmış şəxslər, dövlət və hökümət nümayəndələri, ölkəmizə təyin olunmuş bir sıra xarici ölkələrin səfirləri və onların ailə üzvləri, eləcə də, blogger və influencerlər, yaradıcı şəxslər qonaq qismində iştirak etmişdir. Dəfilə təqdimatı tədbir qonaqlarının xüsusi marağına səbəb olan rəqs performansı ilə müşayiət olunub.
İstedadlı müğənni, ölkəmizi Eurovision beynəlxalq mahnı müsabiqəsində təmsil edən Elnur Hüseynovun ifaları isə gecəyə xüsusi rəng qatıb.
Məktəbin yaradıcısı Hədiyə Talıbova Simoorg-un missiyaları və uğurların danışıb. Vurğulanıb ki, Simoorg moda və dizayn akademiyası yaradıcılığı və innovasiyanı ön planda tutan bir təhsil müəssisəsi olaraq, ölkənin moda və dizayn sektoruna istedadlı və peşəkar mütəxəssislər yetişdirməyi hədəfləyir.
Simoorg moda və dizayn akademiyasının rəhbəri Hədiyə Talıbova tədbirdə keçirilən möhtəşəm make-up masterklassına görə L'oreal Groupe Regional Satış Meneceri Marina Posoxova və L'oreal Group regional vizajisti Vusala Manafovaya xüsusi təşəkkürlərini bildirib.
Tədbir Rüfət Xələfovun və Səma Abiyevanın aparıcılığı ilə yüksək səviyyədə təşkil olunaraq, qonaqlara unudulmaz anlar yaşadıb.
Qeyd edək ki, Simoorg moda və dizayn akademiyası dünyanın bir çox moda təhsil mərkəzləri o cümlədən, İtalyada İstituto Marangoni və Accademia Del Lusso, Türkiyədə İstanbul Moda Akademiyası və Vakko ESMOD ilə sıx əməkdaşlıq çərçivəsində təhsil proqramları həyata keçirməkdədir.
Simoorg inkişaf və innovasiyanı əsas tutaraq tələbələrinə beynəlxalq standartlara uyğun tədris proqramları və yüksək səviyyəli təhsil təqdim edir. Moda və dizayn sahəsində peşəkar karyera qurmaq istəyən hər kəs üçün geniş imkanlar yaradır.
Tədbirdə təşkilati dəstəyə görə “Buro246” və “Azərfoto Xalça”-ya təşəkkür edilib. Əsrarəngiz moda gecəsi peşəkar fotoqraf Tato Panahi və onun heyəti tərəfindən işıqlandırılıb.

Закрытое модное мероприятие под названием «Phoenix Rebirth» («Возрождение Симурга») состоялось 22 февраля с участием более 100 приглашенных гостей.
«Возрождение Симурга» — это не просто мероприятие, а грандиозная трансформация стиля и искусства.
Мероприятие прошло в сотрудничестве с такими международными брендами, как Yves Saint Laurent Beauty и Martini. В рамках события состоялся показ мод молодых дизайнеров Академии моды и дизайна Simoorg, мастер-класс по макияжу, а также живые музыкальные и танцевальные выступления.
В модном показе приняли участие работы Камиллы Мамедзаде, Самиры Наги, Нисы Джамиевой, Севды Гадашовой, Гюльнур Гасановой, Амины Халиловой, Салтанат Оздемир, Гюльчёхры Алиевой, Шехлы Керимовой, Ляман Алиевой, Нурджахан Гулиевой и Нуранэ Гаджиевой. Кроме того, специально для участия в показе были приглашены локальные модные бренды «Leya Couture» и «Anara Zakirli».
Среди гостей мероприятия присутствовали известные личности, представители государственной власти, послы ряда иностранных государств, их семьи, а также блогеры, инфлюенсеры и творческие деятели. Показ мод сопровождался захватывающим танцевальным выступлением, вызвавшим особый интерес у зрителей.
Невероятную атмосферу вечеру придало выступление талантливого певца Эльнура Гусейнова, представлявшего нашу страну на международном песенном конкурсе Eurovision.
Руководитель Академии моды и дизайна Simoorg Хадия Талыбова выразила особую благодарность Марине Посоховой, региональному менеджеру по продажам L’Oréal Groupe, и Вусале Манафовой, региональному визажисту L’Oréal Group, за проведение великолепного мастер-класса по макияжу.
Основательница школы Хадия Талыбова рассказала о миссии и достижениях Simoorg. Она подчеркнула, что Академия моды и дизайна Simoorg является образовательным учреждением, ориентированным на творчество и инновации, и ставит своей целью подготовку талантливых и профессиональных специалистов для индустрии моды и дизайна страны.
Мероприятие, которое вел Руфат Халафов и Сема Абиева, было организовано на высоком уровне и подарило гостям незабываемые впечатления.
Следует отметить, что Академия Simoorg тесно сотрудничает с ведущими мировыми учебными центрами в сфере моды, такими как Istituto Marangoni и Accademia Del Lusso (Италия), Istanbul Moda Akademisi и Vakko ESMOD (Турция), реализуя образовательные программы в партнерстве с ними.
Ставя в основу развития и инновации, Simoorg предлагает своим студентам образовательные программы, соответствующие международным стандартам, и качественное обучение, создавая широкие возможности для тех, кто хочет построить профессиональную карьеру в сфере моды и дизайна.
За организационную поддержку мероприятия была выражена благодарность Buro246 и Azərfoto Xalça. Великолепный вечер моды был запечатлен профессиональным фотографом Тато Панахи и его командой.