22 fevral tarixində Bakıda SIMOORG Akademiyası tərəfindən təşkil edilən “Phoenix Rebirth Show” moda nümayişi baş tutub. Tədbir Yves Saint Laurent Beauty brendinin xüsusi əməkdaşlığı ilə reallaşıb və Azərbaycanın Eurovision təmsilçisi Elnur Hüseynovun canlı musiqisi fonunda təqdim edilib. Musiqinin canlı ifası gecəyə unikal atmosfer bəxş edib.
Moda nümayişində xüsusi qonaq qismində çıxış edən dizayner Leyli Zalova tədbirə öz imzasını atıb. Onun “Leya Couture” brendi üçün hazırladığı kolleksiya iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. “Phoenix Rebirth Show” layihəsinin təşkilatçı dəstəkçiləri və tərəfdaşları arasında Yves Saint Laurent, Martini, Azərfoto Xalça və Buro246 yer alıb.
Leyli Zalova “Leya Couture” brendinin qurucusu və kreativ direktorudur. O, eyni zamanda, 2019-cu ildə Azərbaycanın yerli istehsal sahəsində fəaliyyət göstərən azsaylı brendlərdən biri olan Dably Baku firmasını təsis edib. Kreativ dizayner kimi fəaliyyət göstərən Leyli Zalova moda və dizayn sahəsində innovativ yanaşmaları ilə seçilir. O, yalnız yerli bazarda deyil, beynəlxalq platformalarda da Azərbaycanı uğurla təmsil edir.
2019-cu ildə Moskvada keçirilən Mercedes-Benz Moda Həftəsində özəl kolleksiyasını təqdim edib. 2023-cü ilin iyun ayında isə Milan Moda və Dizayn Akademiyasında “Del Lusso” akademik kursuna qatılıb. Bundan əlavə, 2019-cu ildə keçirilən “Miss & Mister Planet 2019” beynəlxalq gözəllik müsabiqəsinin milli finalında münsiflər heyətində yer alıb.
Leyli Zalovanın dizaynları həm yerli, həm də beynəlxalq səviyyədə böyük maraqla qarşılanır. “Leya Couture” brendi ilə o, təkcə Azərbaycanda deyil, dünya moda sənayesində də öz mövqeyini möhkəmləndirməkdədir.

22 февраля в Баку состоялся показ мод “Phoenix Rebirth Show”, организованный Академией SIMOORG. Мероприятие прошло при эксклюзивном сотрудничестве с брендом Yves Saint Laurent Beauty и было представлено под живую музыку представителя Азербайджана на Евровидении Эльнура Гусейнова. Живое музыкальное сопровождение придало вечеру уникальную атмосферу.
Специальным гостем показа мод стала дизайнер Лейли Залова, которая внесла свой вклад в мероприятие. Её коллекция, созданная для бренда “Leya Couture”, была встречена с большим интересом. Среди организаторов и партнеров проекта “Phoenix Rebirth Show” были Yves Saint Laurent, Martini, Azərfoto Xalça и Buro246.
Лейли Залова — основатель и креативный директор бренда “Leya Couture”. В 2019 году она также основала Dably Baku, один из немногих локальных брендов в Азербайджане. Как креативный дизайнер, она выделяется инновационными подходами в области моды и дизайна, успешно представляя Азербайджан не только на местном рынке, но и на международных платформах.
В 2019 году она представила свою эксклюзивную коллекцию на Неделе моды Mercedes-Benz в Москве. В июне 2023 года прошла академический курс “Del Lusso” в Миланской академии моды и дизайна. Кроме того, в 2019 году она вошла в состав жюри национального финала международного конкурса красоты “Miss & Mister Planet 2019”.
Дизайны Лейли Заловой вызывают большой интерес как на локальном, так и на международном уровне. Благодаря бренду “Leya Couture” она не только укрепляет свою позицию в Азербайджане, но и успешно развивается в мировой индустрии моды.